Kubuś i przyjaciele

Kubuś Puchatek bajka do czytania

Kubuś Puchatek to bohater dzieciństwa wielu z nas. Książki o nim i jego przyjaciołach ze Stumilowego Lasu rozbudzały naszą wyobraźnię i fascynację literaturę. To jedna z tych książek dla dzieci, które warto nie tylko znać, ale też mieć w biblioteczce.

Dla dziewczynek i dla chłopców

Choć jest przeznaczona dla dzieci to wielu z nas sięga po nią ponownie w dorosłym wieku. Nasycona jest bowiem sentencjami, które każdy z nas powinien znać, a jej bohaterów charakteryzują cechy wielu z nas czy naszych znajomych. Na podstawie tej książki powstają bajki, filmy, a także inne książki, które czerpią z niej pełnymi garściami. Kubuś Puchatek stał się ikoną popkultury i zapadł w umysły i serca zarówno małych, jak i dużych czytelników. Jeżeli szukamy prezentu dla dziecka, które już potrafi samodzielnie czytać, to Kubuś Puchatek bajka do czytania będzie trafnym wyborem. To tytuł, który powinien się spodobać zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Jednym z najważniejszych przesłań tej niezwykłej opowieści jest to jak ważna jest przyjaźń.

Ważne przesłanie

Choć jej bohaterowie byli bardzo różni i miele wiele niełatwych cech charakteru, to nigdy nie zawiedli się na przyjaciołach. Kłapouchy, który zwykle był smutny i przygnębiony zawsze znajdował oparcie w Kubusiu i innych zwierzakach, Tygrysek mimo swojego rozbrykania również był zawsze mile widzianym towarzyszem zabaw. Autorem tej niezwykłej książki jest A. A. Milne. Pierwsze wydanie Kubusia Puchatka pojawiło się na księgarskich półkach w 1926 roku. Druga, nie mniej popularna, część tej powieści, czyli Chatka Puchatka ukazała się w roku 1928. Autor książkę te napisał dla swojego syna Krzysia i uczynił go jednym z jej bohaterów. Tę historię można też czytać kilkuletnim dzieciom, które jeszcze nie znają alfabetu. Bajki, których głównymi bohaterami są zwierzęta są wyjątkowo lubiane przez dzieci. Ich zaletą jest także to, że uczą empatii i dobroci dla naszych braci mniejszych. Kubuś Puchatek to klasyka, którą warto przeczytać w dzieciństwie, a potem wielokrotnie do niej wracać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *