Najlepsza inwestycja

Krótkie bajki do czytania

Dzieciom warto czytać już od najmłodszych lat. Gdy same nauczą się tej sztuki, będą chętnie sięgać po książki i wyrosną z nich mądrzy dorośli. Czas spędzony wspólnie z dzieckiem to zawsze jest dobra inwestycja. Liczy się jednak nie tylko jego ilość, ale też jakość.

Cenne chwile

Krótkie bajki do czytania to doskonały pomysł na spędzenie wspólnych chwil, a przy okazji edukację naszych pociech. Powodów, dla których czas spędzony na czytaniu dzieciom nigdy nie będzie zmarnowany jest wiele. Nawet jeżeli wydaje nam się, że dziecko jest tylko biernym słuchaczem, to nieprawda. Chłonie ono każde słowo, które wychodzi z naszych ust i w ten sposób poszerza zasób swojego słownictwa, zyskuje łatwość wysławiania się i poprawia koncentrację. Dziecko, które z zainteresowaniem słucha mamy lub taty, którzy mu czytają, będzie umiało się skupić na przekazie nauczyciela, gdy już pójdzie do szkoły. Pamiętajmy jednak, aby wybierać lektury, które będę odpowiednie do wieku dziecka. Zbyt trudne mogą je bowiem zniechęcić do słuchania, a zbyt proste nie wpłyną korzystnie na rozwój intelektualny dziecka.

Sposób na nudę

Krótkie bajki do czytania to wybór idealny, jeżeli na lekturę przeznaczamy czas tuż przed tym, jak dziecko idzie spać. Dłuższe mogą sprawić, że dziecko nie dotrwa do końca i zaśnie w trakcie lektury. A jeżeli bajka będzie za krótka, to zawsze można przeczytać dwie lub więcej. Dzieci lubią te historie, które już znają. Dlatego czasem jedna książeczka z urzekającymi bajkami może wystarczyć na cały okres wczesnego dzieciństwa dziecka. W obecnych czasach czytanie dzieciom jest szczególnie ważne. Wiele z nich obcuje bowiem od najmłodszych lat z nowoczesnymi technologiami i spędza czas z laptopem czy smartfonem. A nic tak jak książka nie rozwija wyobraźni i nie uczy myślenia. Jeżeli małe dziecko nie będzie miało kontaktu z książką, to prawdopodobnie nigdy nie stanie się pasjonatem literatury. Bajki to jedno z najmilszych wspomnień z dzieciństwa i jego nieodłączna część, a także najlepszy sposób na walkę z nudą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *