Prezent doskonały

bajka o świętym mikołaju do czytania

Książka to zawsze doskonały pomysł na prezent. Możemy nią obdarować zarówno seniorów rodu, rodzeństwo, jak i dzieci. Nawet te, które jeszcze nie potrafią czytać.

Dobry nawyk

W takim przypadku dziecku można podarować książeczkę bez słów, z kolorowymi, pobudzającymi zmysły rysunkami lub taką, którą przeczytają dziecku rodzice. Jedną z okazji, na którą warto podarować prezent w postaci książki są święta Bożego Narodzenia. Każde dziecko z pewnością ucieszy się z prezentu, którym będzie bajka o świętym mikołaju do czytania przez rodziców lub samodzielnego. Ta postać jest jedną z najbardziej ulubionych przez dzieci – zarówno te, które jeszcze wierzą w jego istnienie, jak i te, które już z tego wyrosły. Kupowanie książek od najmłodszych lat pozwoli wyrobić w dziecku ten dobry nawyk. Czytanie bowiem może uchronić przed uzależnieniem od multimediów i pozwala spędzić czas dużo bardziej pożytecznie i ciekawie niż podczas korzystania ze smartfona czy laptopa.

Na zimowe wieczory

Niektóre dzieci same przejawiają chęć czytania i zainteresowanie literaturą, w innych ten nawyk trzeba wyrobić. Z pewnością pomocne w tym będą takie książki, które trafią w zainteresowania dziecka. Nie mogą one być też zbyt trudne dla nich, bo może je to zniechęcić do dalszej lektury i w ogóle do czytania. Bajka o świętym mikołaju do czytania samodzielnie lub przez rodziców to opowieść, która jest idealna na długie zimowe wieczory. To właśnie takie książki są najlepszą zachętą do tego, aby sięgnąć po kolejne lektury i stać się pasjonatem czytania. Dzieci są doskonałymi obserwatorami, a największymi autorytetami są dla nich rodzice. Dlatego, jeżeli oni będą czytać, to ich pociechy również wyrobią w sobie ten nawyk. Dzieciom warto czytać już od najmłodszych lat, nawet jeżeli jeszcze do końca nie rozumieją naszych słów. Ale rytmiczne, spokojne czytanie wpływa na nie kojąco i sprawia dużą przyjemność. Paczka dla dziecka pod choinkę czy na inną okazję, jak na przykład urodziny, jest kompletna wówczas, gdy oprócz słodyczy i zabawek znajduje się w niej choć jedna książka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *