Wybierz mądrze

Bajka o kotku

O tym, że dzieciom należy i warto czytać, nikogo nie trzeba przekonywać. Jednak liczy się nie tylko sam fakt, że to robimy, ale też jakość przekazywanych dziecku treści. Książki dla maluchów należy dobierać starannie i z głową.

Postaw na rozwój

Mają być bowiem nie tylko przyjemnym zapełnieniem wolnego czasu, ale też wspierać rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka. Bajka o kotku czy piesku może być zwykłą rymowanką, albo opowieścią z przesłaniem. Cenne są takie książeczki dla dzieci, które opowiadają o przyjaźni, empatii, szacunku i innych pożądanych cechach i zjawiskach. Decydując się na zakup książeczek dla dzieci, wybierajmy takie, które są dostosowane do wieku dziecka. Najczęściej wydawcy już na okładce informują dla dzieci w jakim wieku są one przeznaczone, więc wybór pod tym kątem nie jest trudny.

Liczy się jakość

Jeżeli chcemy jednak mieć stuprocentową pewność, że książka jest odpowiednia dla naszego dziecka, to sami ją najpierw przeczytajmy lub zapoznajmy się chociaż z jej recenzjami. Zwracajmy też uwagę na autorów i ich dorobek, a także na wydawnictwo – niektóre książki wydawane są przez firmy, które są dalekie od profesjonalizmu. Niektórzy są przekonani, że książki dla dzieci mogą być banalne i niezbyt mądre, ale nic bardziej mylnego. Jeżeli mają służyć rozwojowi, to ich treść powinna być dobrze przemyślana. Księgarskie półki uginają się pod naporem książek dla dzieci, ale nie wybierajmy oczami – nawet najbardziej kolorowa i pięknie wydana książka może zawierać nieciekawą lub nieodpowiednią dla dzieci treść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *